Kontakta oss

Knauf Insulation AB

Adress:

Gårdatorget 1
412 50 Göteborg
Sverige

Kundtjänst: 020-313 535

E-mail: info.se@knaufinsulation.com

Kontaktformulär

TEKNISK SUPPORT

För teknisk support kontakta:

Kenneth Ingemarsson
Tel: 031-703 1996 (Privatpersoner hänvisas till återförsäljare)
Mobil: 0703-85 77 05
kenneth.ingemarsson@knaufinsulation.com

Sälj: 

Per Josefsson: Business Development Manager
Mobil: 0736-73 10 41
per.josefsson@knaufinsulation.com

Jesper Apel: Area Sales Manager Mitt och Stockholm
Mobil: 0703-85 77 07
jesper.apel@knaufinsulation.com

Rickard Byström: Area Sales Manager Öst
Mobil: 0703-83 02 81
rickard.bystrom@knaufinsulation.com

Jonas Lundmark: Area Sales Manager Norr
Mobil: 0702-44 74 66
jonas.lundmark@knaufinsulation.com

Roald Mathiasen: Area Sales Manager Väst och syd
Mobil: 0702-84 96 04
roald.mathiasen@knaufinsulation.com


Kundtjänst och orderhantering (öppet 07:30 - 16.30) :

Ronni Bjørneler: Nordic Customer Service and Operations Manager
Tel: 031-703 1992
info.se@knaufinsulation.com

Anneli Crafoord: Nordic Customer Service
Tel: 031-703 1993
info.se@knaufinsulation.com

Anne-Marie Sönniksen: Nordic Customer Service
Tel: 031-703 1994
info.se@knaufinsulation.com

Privatpersoner hänvisar vi vänligen till våra återförsäljare.


Administration:

Peter Isacsson: Nordic General Manager
Tel: 031-703 1989
Mobil: 0706-45 00 06
peter.isacsson@knaufinsulation.com

Marielle Andersson: Nordic Financial Accountant
Tel: 0703-85 77 08
marielle.andersson@knaufinsulation.com

Thomas Pompe: Nordic HR Officer
Tel: 031-703 1998
Mobil: 0703-35 54 43
thomas.pompe@knaufinsulation.com

Kenneth Ingemarsson: Nordic Technical Manager
Tel: 031-703 1996 (Privatpersoner hänvisas till återförsäljare)
Mobil: 0703-85 77 05
kenneth.ingemarsson@knaufinsulation.com

Elin Gustafsson: Nordic Marketing Coordinator
Mobil: 0703-65 66 04
elin.gustafsson@knaufinsulation.com