Kontakta oss

Knauf Insulation AB

Adress:

Gårdatorget 1
412 50 Göteborg
Sverige

Kundtjänst: 020-313 535

E-mail: info.se@knaufinsulation.com

Kontaktformulär

TEKNISK SUPPORT

För teknisk support kontakta:

Kenneth Ingemarsson
Tel: 031-703 1996 (Privatpersoner hänvisas till återförsäljare)
Mobil: 0703-85 77 05
kenneth.ingemarsson@knaufinsulation.com

Sälj: 

Roald Mathiasen: Key Account Manager
Mobil: 0702-84 96 04
roald.mathiasen@knaufinsulation.com

David Nilsson: Area Sales Manager Väst och Syd
Mobil: 0703-14 78 22
david.nilsson@knaufinsulation.com

Jesper Apel: Area Sales Manager Mitt och Stockholm
Mobil: 0703-85 77 07
jesper.apel@knaufinsulation.com

Rickard Byström: Area Sales Manager Öst och Norr
Mobil: 0703-83 02 81
rickard.bystrom@knaufinsulation.com


Kundtjänst och orderhantering (öppet 07:30 - 16.30)


Lunchstängt fredagar kl.12.00-13.00

Ronni Bjørneler: Scandinavia Customer Service and Operations Manager
Tel: 031-703 1992
info.se@knaufinsulation.com

Anneli Crafoord: Scandinavia Customer Service
Tel: 031-703 1993
info.se@knaufinsulation.com

Anne-Marie Sönniksen: Scandinavia Customer Service
Tel: 031-703 1994
info.se@knaufinsulation.com

Privatpersoner hänvisar vi vänligen till våra återförsäljare.


Administration:

Mark Gillott: Market Development Director - KINE
Mobil: +44 7918 360831
mark.gillott@knaufinsulation.com

Hanna Martinsson: Financial Accountant Scandinavia
Mobil: 0703-85 77 08
hanna.martinsson@knaufinsulation.com

Kenneth Ingemarsson: Technical & Marketing Manager Scandinavia
Tel: 031-703 1996 (Privatpersoner hänvisas till återförsäljare)
Mobil: 0703-85 77 05
kenneth.ingemarsson@knaufinsulation.com

Nicole den Dulk: Marketing & Communication Coordinator Scandinavia
Mobil: 0703-65 66 04
nicole.dendulk@knaufinsulation.com